jak korzystać z aplikacji ACTIVY

KORZYSTANIE Z APLIKACJI ACTIVY

  1. Ściągnij na swój telefon aplikację Activy ze sklepu Google Play lub Apple Store
  2. Załóż konto w aplikacji Activy (na ten sam adres mailowy jak konto przy rejestracji do Biegowej Ekspedycji Śladami Inkóww B4sport) i zaloguj się, aby dołączyć do konkursu Biegowej Ekspedycji Śladami Inków należy wpisać swój indywidualny kod, który zostanie udostępniony zgodnie z podanymi procedurami w dalszej części przewodnika
  3. Za pomocą aplikacji Activy możesz bezpośrednio rejestrować treningi, lub zsynchronizować aplikację Activy ze Stravą, Polar Flow (jeśli korzystasz z zegarka Polar) lub aplikacja Garmin Connect (jeśli korzystasz z zegarka Garmin). W przypadku synchronizacji każda aktywność automatycznie przechodzi do aplikacji Activy i zalicza się do Biegowej Ekspedycji Śladami Inków.

!WAŻNE!
Indywidulane kody do aplikacji Activy wysyłane są automatycznie po opłaceniu zgłoszenia wraz z nadanym numerem starowym. Kod można również pobrać ze swojego konta w panelu B4sport (link do logowania). Jeśli nie korzystasz z aplikacji Activy tylko wgrywasz „ręcznie” treningi do panelu B4sport kody nie są potrzebne.

 

PRZYGOTOWANIE TELEFONU DO PIERWSZEGO BIEGU Z ACTIVY: URUCHAMIANIA APLIKACJI I USTAWIENIA LOKALIZACJI:

Gdy do zapisu trasy korzystasz ze swojego telefonu i aplikacji Activy, konieczne jest abyś dostosował odpowiednio jej działanie:

  • uruchomienie aplikacji – by prawidłowo skonfigurować ustawienia aplikacji i obsługi GPS należy wejść w ustawienia aplikacji i nacisnąć „dostosuj ustawienia w telefonie” i postępować zgodnie z wyświetlaną dalej instrukcją dostosowując ustawienia
  • ustawienie lokalizacji – po instalacji lub przy pierwszym biegu np. treningu, aplikacja poprosi o dostęp do lokalizacji, jeżeli nie pamiętasz czy dałeś zezwolenie lub jeśli zmieniłeś ustawienia dostępu, to możesz to zmienić w następujący sposób krok po kroku:

Kliknij w : „ustawienia” > „aplikacja” > „Activy” > „pozwolenia” > „włącz do lokalizacji”

Lub: „ustawienia” > „lokalizacja” > „pozwolenia” > wyszukaj Activy i włącz: „ustawienia” > „aplikacje” > z menu w prawym górnym rogu „uprawnienia do aplikacji” > „lokalizacja > wyszukaj Activy i włącz tryb „wysokiej dokładności lokalizacji”

PRZYGOTOWANIE TELEFONU DO BIEGU USTAWIENIA BATERII TELEFONU:

Niepoprawne ustawienia baterii są jednym z najczęstszych powodów ucinania dystansu, wyłączanie się aplikacji w trakcie biegu lub brak nagrania trasy. By temu zapobiec należy wyłączyć w telefonie oszczędzanie baterii, system zarządzania baterią, optymalizację baterii oraz każdą zewnętrzna aplikację która OPTYMALIZUJE ZUŻYCIE ENERGII.
Samsung:
„ustawienia” > „aplikacje” > wybierz trzy kropki (ikona w prawym górnym rogu) >” dostęp specjalny” > „Optymaliz. użycie baterii” > znajdź na liście Activy i upewnij się, że nie jest zaznaczone
Huawei:
Zmień ustawienia baterii na normalne (wyłącz tryby oszczędzania) i nadaj Activy pozwolenia bądź wyłącz automatyczne ustawienia dla aplikacji
„ustawienia” > „aplikacje” > „zaawansowane” > ignoruj optymalizacje > znajdź na liście Activy i wybierz opcję “pozwalaj”
HTC:
„ustawienia” > „bateria” > „tryb oszczędzania” > „optymalizacja baterii” > wybierz Activy > nie optymalizuj > zapisz
Xiaomi MIUI:
„ustawienia” > „ustawienia dodatkowe” > „bateria i wydajność” > „zarządzaj zużyciem baterii aplikacji” > wybierz “aplikacje”> “Activy”
„ustawienia” > „ustawienia dodatkowe” > „prywatność” > „lokalizacja” i sprawdź czy umożliwiasz aplikacjom dostęp do lokalizacji i używasz “dużej dokładności” lokalizacji
Sony:
„ustawienia” > „bateria” > wybierz “(…)” menu w prawym górnym rogu i kliknij “optymalizacja baterii” >“aplikacje” > “Activy”
LG:
„ustawienia” > „bateria i oszczędzanie energii” > wybierz “zużywanie baterii” > wyłącz optymalizację > włącz ignorowanie optymalizacji baterii dla Activy
One Plus:
„ustawienia” > „bateria” > „optymalizacja baterii” > wejdź w “lista wszystkich aplikacji” > wybierz „Activy” i opcje “nie optymalizuj”
Motorola:
„ustawienia” > „bateria” > kliknij menu w prawym górnym rogu > „optymalizacja baterii” > wybierz “nie optymalizowanie” i “wszystkie aplikacje” > znajdź na liście „Activy” i wybierz “nie optymalizuj”
PAMIĘTAJ umożliw aplikacji działanie w tle, zapobiegnie to jej wyłączeniu, gdy po starcie schowasz telefon do kieszeni lub plecaka (może wtedy przestać działać lub nie będzie rejestrować lokalizacji GPS)
Ustawienia telefonu należy wykonać przed startem.

 

PAMIĘTAJ aby Twój czas był zaliczony, bieg musi zostać wykonany dopiero po rejestracji konta i dołączeniu do biegu w aplikacji.

Kończąc bieg wciśnijcie „PAUZA” – tylko po biegu (wielokrotne włączenie pauzy spowoduje niezaliczenie biegu).

Upewnijcie się, czy telefon/zegarek zarejestrował prawidłową odległość – wynik zapisz w pamięci telefonu/zegarka lub zrób zdjęcie/print screen.

W zakładce „ranking” możesz sprawdzić swój wynik oraz wyniki innych uczestników

 

PAMIĘTAJ O TYCH ZASADACH

Nie stosuj pauzy lub autopauzy (sprawdź ustawienia zegarka!) W innym przypadku Twój czas nie pojawi się w rankingu. To konieczne aby odwzorować prawdziwy bieg, na którym nikt nie zatrzymuje stopera.

Dostosuj ustawienia telefonu, szczególnie dla Huawei, OnePlus, Samsung, Xiaomi. Jeśli tego nie zrobisz, telefon zwykle wyłączy aplikację i zapis po kilku minutach. To dotyczy wszystkich aplikacji sportowych wykorzystujących zapis z GPS. Sprawdź koniecznie tę instrukcję, a więcej możesz dowiesz się też na https://dontkillmyapp.com/.

Jakość zapisu zależy od urządzenia z GPS, a nie od aplikacji. Pamiętaj, że dokładność zapisu śladu trasy zależy w ok. 80% od kwestii sprzętowych, a nie aplikacji. Dokładność próbek lokalizacji może być niska w tańszych smartfonach, ale też przy słabszym sygnale GPS w gęstych zabudowaniach, lesie czy podczas zachmurzenia.

Pamiętaj by wybrać aktywność (Bieg) przed kliknięciem START.

POMOC:

Jeśli macie jakiś problem lub pytania dotyczące działania aplikacji, wystarczy wybrać ikonkę koła ratunkowego, która znajduje się w zakładce oznaczonej piorunem lub wejdź w „USTAWIENIA” i wybierz „ZGŁOŚ PROBLEM” lub na contact@activy.pl

Zapisz się!